HISTORIA HERBU

Pierwszy oficjalny herb drużyny LKS "Victoria" Porąbka Uszewska powstał razem z założeniem klubu. Herb ten był używany przez długie lata aż do roku 2009 gdy dwójka administratorów serwisu "Victorii" postanowiła zmienić przestarzały wygląd herbu.

Pomysł poparł prezes Ryszard Wójtowicz. Niedługo potem poprzez oficjalny serwis klubu ogłoszony został konkurs na nowy herb dla klubu.

W konkursie pojawiło się 5 prac, wykonanych przez Piotra Kołodzieja (bulwa11). Użytkownicy zdecydowali i tak oto od Lipca 2009 mamy nowoczesny i odpowiadający barwom klubu herb.

Stary herb:

Inne warianty herbu:

Obecny herb:

* Sam herb kolorystycznie odpowiada oficjalnym barwom klubowym (żółto-niebieskie).

* Koło od wozu pełni funkcję symbolu miejscowości Porąbka Uszewska, która to jest siedzibą klubu.

* Liczba 1972 to oczywiście data założenia klubu, a Duże V symbolizuje nazwę klubu - Victoria.